1. pl
  2. en

znajdziesz nas również tu:

Kliknij mnie

Jak zapłacimy za Twoje włosy?

 

 

Gotówką. Jeśli spotykamy się osobiście we wcześniej umówionym miejscu (może to być salon rekomendowany przez nas lub wybrany przez Ciebie w Twojej miejscowości, możemy też dojechać do Ciebie do domu odebrać włosy wcześniej ścięte).

 

Przelewem bankowym, lub jeśli wolisz przekazem pocztowym. Jeśli zaakceptujesz naszą wycenę, tego samego dnia przelejemy pieniądze na Twoje konto, lub wyślemy je przekazem pocztowym. Jeśli z jakichś względów okaże się, że włosy nie spełniają naszych wymagań, odeślemy je na nasz koszt.

 

Ile zapłacimy za Twoje włosy?

 

Wycena włosa opiera sie na jego:
-długości (od 35cm, jasny blond od 25cm, siwe od 20cm)
-kolorze (naturalne blondy droższe niż włosy ciemne)
-jakości (włos włosowi nierówny - nawet dziewicze, nigdy nie farbowane włosy mogą się drastycznie od siebie róznić. Wynika to ze zróznicowanej struktury włosa, które mogą być bardzo cienkie i delikatne, puszące się i podatne, lub cienkie ale sprężyste i mocne, mogą być też włosy średniej grubości i grube, dobrze nawilżone, mocne, jedwabiście gładkie i sprężyste. Ale mogą być też suche, kruche i łamliwe z tendencją do rozdwajających się końcówek i szybkiego matowienia. 
- gramaturze (i tu znów okazuje się, że włos włosowi nierówny, są włosy z natury ciężkie jak i bardzo lekkie, zatem podobnej długości kitka np 40 cm może ważyć u jednej osoby 100 gram a u innej 180 gram. Każdy człowiek ma też inną gęstość włosów na głowie, zatem z jednej głowy można ściąć czasem jedną kitkę 60 gram, a z innej kilka takich kitek. 

Ceny podane są za kilogram i uwzględniają długość włosa:

 

25-30 cm ok 1000 - 2000zł
30-40 cm ok 1000 - 3000zł
40-45 cm ok 2000 - 4000zł
45-50 cm ok 2500 - 6000zł
50-55 cm ok 3000 - 7000-8000zł
56-60 cm ok 3000 - 8000zł
60cm wzwyż 3000 - 8000zł


 

 

Jednakże każdą kitkę wyceniamy indywidualnie, dokładnie ją oglądając.


Może się też zdarzyć, że Twoje włosy tak nas urzekną, że chętnie zaproponujemy cenę wybiegającą poza ramy podanego cennika.

 

 

 

 

 

 

 

Jak prawidłowo obciąć włosy, aby jak najwięcej na nich zarobić...

 

 

Aby nie stracić, należy przed ścięciem odpowiednio przygotować włosy. Można je obciąć samodzielnie, lub w zakładzie fryzjerskim, jednak aby nie tracić cennych centymetrów, zarówno w domu jak i u fryzjera, należy włosy przed obcięciem podzielić na kilka sekcji, robiąc kilka kucyków.

 

1. Umyć włosy bez odżywki, dwa razy, wysuszyć bez użycia suszarki. Jeśli spotykamy się u fryzjera trzeba to zrobić wcześniej w domu.

2. Przygotuj ostre nożyczki, lub maszynkę do golenia. Cięcie zbyt dużej ilosci włosów na raz jest trudne, lepiej ciąć po trochu.

3. Jeśli chcesz pozostawić sobie nieco dłuższe włosy, np. do ramion, wystarczy podzielić włosy na kilka sekcji - kitków (im bardziej gęste włosy, tym więcej sekcji). Kitki  ciasno wiążemy używając gumek recepturek, gdyż nie zsuwają się z włosów. Miejsce cięcia wypada ok. 3cm nad gumką. 

3. Jesli decydujesz się na radykalną zmianę, czyli krótki bob, "chłopczyca", trzeba się dobrze zastanowić jak związać kucyki. Tam gdzie włosy mają pozostać dłuższe, wiążemy gumkę w odpowiedniej odległości od głowy i tniemy NaD GUMKĄ. Natomiast w miejscach gdzie wiadomo, że włosy będą krótkie, wiążemy gumkę odpowiednio blisko skóry głowy, np. 5cm i tniemy NaD GUMKĄ tak blisko skóry jak to tylko możliwe. 

 

 

 

 

 

 

PAMIĘTAJ! Ważne jest oznaczenie miejsca ścięcia włosów, tak żeby było jasne gdzie był początek włosa a gdzie końcówki. Jeśli włosy będą pomieszane, niestety nie da się ich już dalej wykorzystać.

 

.

SKUP WŁOSÓW

 

 

Jeśli akurat nosisz się z zamiarem ścięcia włosów, świetnie trafiłaś...lub trafiłeś! Gdyż skupujemy włosy damskie, męskie i dziecięce.

Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem.

 

 

Włosy, które skupujemy powinny być:

 

 

  • niefarbowane, (jeśli są już pofarbowane, ale są zdrowe i w bardzo dobrej kondycji proponujemy 1/2 ceny włosów niefarbowanych)
  • nie poddawane żadnym innym zabiegom chemicznym,
  • zdrowe, sprężyste, lśniące, nawilżone
  • skupujemy włosy od 35cm, wyjątkowo ładne naturalne jasne blondy od 25cm
  • nie powinny być zbyt mocno wycieniowane, gdyż cennych długich włosów jest w takim wypadku w kitce dużo mniej i po segregacji może się okazać, że stanowią one raptem 20% wszystkich ściętych włosów, reszta to będą włosy o znacznie niższej wartości lub takie, których już wcale nie da się wykorzystać
  • najlepiej jeśli są świeżo ścięte, jakkolwiek to nie brzmi, nie mogą to być włosy zleżałe, które zostały ścięte np.6 lat wcześniej i były przechowywane w złych warunkach (np.wilgoć)
  • umyte, bez odżywki do włosów
  • bez rozdwojonych końcówek
  • nie mogą być przesuszone, łamliwe, kruche 

Gdzie skupujemy włosy?

 

 

 

Dostarcz nam włosy osobiście 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli włosy są już ścięte zapraszamy do siedziby firmy:

 

AEROHAIR STUDIO 

ul Mickiewicza 109

Toruń

 

UWAGA! 

tylko po wcześniejszym kontakcie tel/sms pod numerem 501225507 w godz 10:00-18:00 oraz uzgodnieniu terminu spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

W salonie fryzjerskim w Toruniu

 

Zapraszamy do salonu 

 

Twiggy's

 

ul. Bażantowa, Toruń,  tel.511 129 126

 

 

 

 

UWAGA

Należy wcześniej zadzwonić pod numer 501225507 aby dopytać o szczegóły dotyczące skupu, ceny skupu, oraz wstępnie ocenić włosy.

Dopiero po tym prosimy umawiać  się w salonie, celem ich ścięcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysyłkowo

 

Ponieważ skupujemy włosy wysyłkowo z całej Polski, możesz wysłać włosy, koniecznie po wcześniejszym ustaleniu szczegółów

 

pod numerem tel. 501225507

 

lub poprzez e-mail

 

have2havehair@gmail.com

 

 

 

Oto szczegółowe instrukcje jak oznakować i zabezpieczyć włosy do wysyłki:

 

 

1. Włosy dobrze związać gumkami recepturkami, u nasady mocno, poniżej gumki można zapleść warkocz, lub delikatnie obwiązać np nitką.

Oznakować miejsce ścinania włosów karteczką z napisem "nasada".

 

2.Owinąć w miękki papier, typu recznik kuchenny.

 

3. Zapakować w woreczek, np. mała reklamówka, zakleić taśmą klejącą.

 

4. Zapisać na karteczce długość, kolor, jeśli jest znana to wagę włosów. Numer telefonu.

 

4. Zapakować w kopertę bezpieczną (bąbelkową). Zakleić taśmą klejącą. 

 

5.Wysłać listem, koniecznie poleconym, priorytetem.

Zachować pokwitowanie nadania listu poleconego, jest tam nr przesyłki dzięki któremu możemy sprawdzić gdzie aktualnie paczka się znajduje, czy została doręczona. Koszt wysyłki zostanie zwrócony podczas zapłaty za włosy przelewem.

 

6. Włosy należy wysyłać  po wcześnejszym ustaleniu telefonicznym.

 

7. W przypadku jeśli włosy nie zostaną przez nas zaakceptowane, skontaktujemy się telefonicznie bądź mailowo podając przyczynę, następnie odeślemy je na wskazany adres, listem poleconym, na nasz koszt.